Про нас
Ансамбль
Артисти
Проекти
Touring
Новини
Контакт
Palimpsest
e-mail me

Проекти


Nude-In-Piano-Silhouette.gif

“В погоні за трансцендентним”


Постановку було зроблено за мотивами творчості Ференца Ліста. Один із основних аспектів цього багатовимірного спектаклю – занурення в епоху романтизму через призму сьогодення. Не дотримуючись лінеарної сюжетної канви, не маючи на меті відтворення винятково історичного портрету, артисти ансамблю «Палімсест» узяли за основу історію життя унікального митця романтичної доби.


 

В центрі постановки – артистичне життя піаніста, композитора, літератора, абата, громадського діяча: конфлікт між особистим і публічним, взаємини творця і його музи, художника і його об’єкта, виконавця й режисера, світського й духовного.


 

Постановка базується на серії творів Ліста і закінчується кульмінаційною точкою – унікальною інтерпретацією одного з найвеличніших творів доби романтизму: Сонати сі-мінор для фортепіано.


 

Четверо виконавців – піаніст, танцівниця, режисер і відеограф – на сцені поєднуються в репрезентації однієї ідеї різними мистецькими засобами. Борючись між гармонією та конфліктом, кожнен із них по-своєму і по-різному доповнює аспекти однієї історії. Їхні ролі перебувають у постійній трансформації: від трагізму до сарказму, від комічності до духовного екстазу. Цей динамічний синтез дає змогу глядачам індивідуально й часто контроверсійно інтерпретувати те, що відбувається на сцені.


 

Ференц Ліст (1811–1886), одна з перших міжнародних суперзірок, перебував протягом усього свого життя на вістрі громадського зацікавлення, але, з іншого боку, був інтровертним митцем духовно-просвітницького спрямування. Його творча спадщина уможливила розвиток нових музичних напрямків – від імпресіонізму до модернізму; він представив пост-романтичні тенденції в мистецтві і дав імпульс розвиткові сучасного музичного ландшафту. Але як виконавець за свого життя Ліст-композитор ніколи не досягнув належного рівня розуміння і пієтету. Прийнятий у колі аристократичних салонів, він був унікально щедрим у свої благодійних ініціативах. Віддаючи багато на доброчинні проекти, він безкоштовно присвячував свій час і талант студентам, пропагував твори своїх колег. Його особисте життя породжувало плітки, що виливалися навіть на сторінки тогочасної преси і часто ставали основною темою кулуарів. Разом із тим він пов’язував своє життя з талановитими артистичними жінкам, які були взірцем тогочасного мистецько-культурного бомонду.


 

Митець і Муза. Роль жінки у культурно-мистецькому житті починає бути набагато помітнішою в ХІХ столітті. Митці доби романтизму часто концентруються на темі “природи фемінізму”, і жінка стає особливим мистецьким об’єктом у творчості художників, поетів, скульпторів і письменників. Водночас вона починає відігравати помітну роль у творчому житті доби романтизму. Жінки, які мали стосунки з Лістом, були письменницями, поетесами, літераторами. Це його паризька знайома Жорж Санд, мати його дітей графиня Марі Д’Агу, багаторічна супутниця графиня Кароліна Віттгенштейн.